אישיים

כרטיס הביקור של סובחי טנוס

לא רבים מכירים את השם סובחי טנוס, למרות שמדובר באחד מאנשי הנדל"ן המצליחים, והידידותיים, בארץ. הוא החל לעסוק בבנייה בשנת 1973, בגיל 21, ולאורך הקריירה הארוכה והמרשימה שלו אין כמעט תפקיד שלא מילא, וכך הוא רכש ניסיון רחב היקף עד מאוד – ניסיון שמהווה את אחד מסודות הצלחתו כמו גם הצלחת החברה שייסד, STR.

את STR הוא ייסד ב-2008, וזאת במטרה לרכז את שלל הפעילויות שלו תחת קורת גג אחת שתאפשר לו שליטה טובה יותר ויעילות מקסימלית. מאז הקמתה עוסקת החברה הן ביזמות, הן בהשקעות וכמובן בבנייה, ורשימת הלקוחות שלה מרשימה במיוחד וכוללת שמות כמו "שיכון ובינוי" מקבוצת אריסון, "גב ים", "קרדן", "אשדר" ו"א.מ.יקותיאל".

סובחי טנוס – השילוב המוצלח של הבנים בעסק

בתחילת דרכו התמקד סובחי טנוס בבנייה באזור בו נולד וגדל, נצרת, אולם עם השנים התרחבה פעילותו לכל חלקי הארץ ואין אזור שאין בו מבנים שהקימו טנוס ו-STR. הקבלן הנצרתי המצליח גאה בכל אחד מהפרויקטים עליהם עמלו אנשיו, ובעיקר רווה נחת משני פרויקטים מוצלחים במיוחד: ראיד ורמזי, שני בניו, שהצטרפו אליו לעסקים ועוזרים לו להוביל את STR לעוד ועוד הצלחות.

רמזי – שהתלווה לאביו מאז מלאו לו 18 הן לפגישות שונות והן לאתרי בנייה מכל הסוגים, ולאחר מכן למד לתואר ראשון במנהל עסקים (במרכז הבינתחומי הרצליה – מוסד אקדמי מוביל שסובחי טנוס, אגב, נמנה על אגודת הידידים שלו) – מונה למנכ"ל STR והפך ליד ימינו של סובחי כמו גם לאחד הנדבכים המרכזיים בהצלחה של STR.

ראיד הוא הממונה על פעילותה של STR באירופה, ובפרט בפולין שם שותפה החברה עם "שיכון ובינוי" בחברת בת מצליחה. חברה זו, ASBUD שמה, נחשבת לאחת מחמש המובילות בוורשה בירת פולין והרזומה שלה כולל כמה וכמה פרויקטי מגורים יוקרתיים במיוחד וכן מתחם מסחר ומשרדים רחב היקף. לנוכח ההצלחה כבר רכשו STR ו"שיכון ובינוי" קרקעות וזכויות בנייה נוספות ומתכננים עוד פרויקטים מרשימים בוורשה – הן למגורים והן למשרדים.

פרויקטים בולטים

גם בארץ, כאמור, נזקפים לזכותו של סובחי טנוס מספר פרויקטים מרשימים.

בין השאר ניתן לציין את המרכז המסחרי "יקותיאל ביזנס סנטר" שמוקם באזור נווה נאמן שבהוד השרון ואשר משולב בו גם מגדל משרדים, פרויקט שהיקפו הכולל הוא למעלה מ- 25,000 מ"ר; את צמד המגדלים המיועדים למשרדים אותם בונה STR במת"מ מערב, אחד מפארקי ההייטק המוערכים בארץ, וזאת עבור חברה ותיקה ומובילה בעיקר בצפון הארץ – "גב ים"; את הקניון הפתוח ביג פאשן בית שמש (עבור קבוצת BIG איתה שותפה STR בביג פאשן נצרת); בניין מרהיב עין ברעננה עבור חברת התוכנה המוכרת SAP; ואת ארבעת מגדלי המגורים היוקרתיים בהרצליה אשר נבנו בהזמנת "קרדן".

 האישיות שמאחורי ההצלחה העסקית

הגורם העיקרי להצלחה המרשימה של סובחי טנוס הוא האישיות שלו – הנעימה ובה בעת מקפידה על מקצועיות ללא פשרות.

יחסי האנוש המעולים של טנוס מסייעים לו הן לרכוש לקוחות חדשים והן לשמר את אלה הישנים, וכשמוסיפים לכך את ההקפדה שלו על רמת ביצוע לא פחות ממושלמת, כולל וידוא כי כל פרט ופרט יהיו בדיוק כפי שתוכננו, מבלי לפספס אף פיפס ואף ניואנס, קל להבין מדוע חברות הבנייה הבולטות בארץ אוהבות את טנוס.

גם היכולת שלו להשלים כל פרויקט בדיוק על פי לוח הזמנים עליו התחייב תורמת לכך, וביחד עם התרומה של ילדיו לחברה שהקים, אין ספק שסובחי טנוס ימשיך להוות את אחד מעמודי התווך של עולם הנדלן בישראל.

——-